Gazi 2009

Türkiye’nin yaşadığı acı gerçeklerden biri, Üçgen Yapımevi’nin hazırladığı “GAZİ” isimli diziyle beyazcama taşıyan ..


GAZİ dizisi Güneydoğ’da vatani görevini yapan askerlerimizin yaşadığı zorlukları, üstün mücadele azmini, kışladaki kardeşten de öte arkadaşlığı, unutulmayacak anıları,terhisleri sonrasındaki yaşamdaki değişiklikleri yakın çevreleriyle birlikte anlatıyor.  Memleket sevgisi Baba ocağı hasreti.. Askerlik sırasında yaşanan çatışmalar.. Yaralanmalar… Hayatını kaybeden devre arkadaşları.. Hepsi tüm gerçekliği ve duygusal yanıyla “GAZİ” dizisinde yer alıyor


 


GAZİ dizisinin öyküsü kısaca şöyle: Çavuş Fırat Kalender, Hakkari’de


Sınır karakolunda görev yapmakta olan bir komandodur. Fırat’ın tek hayali, vatani görevini tamamlamak ve canından çok sevdiği nişanlısı Leyla ile evlenmektir. Terhisine bir hafta kala Fırat Kalender bir çatışma sırasında hain  kurşunlara hedef olur.  Acı haberin duyulmasının ardından , bütün sevdikleri ve bekleyenleri büyük bir acıyla sarsılır . GATA’da üst üste ameliyatlar geçiren Fırat Kalender, uzun süre komada kaldıktan sonra, tekerlekli sandalyeye mahkum olur. Fırat artık bir  “GAZİ” dir ve onu hayal etiğinin dışında başka bir hayat beklemektedir.


 


Bütün yönleriyle ve her karesiyle  “Gzi”, Güneydoğu’da askerliğini yaparken hain bir kurşunla yaralanan ,  içimizden birinin hayata tutunma mücadele azmini anlatan bir aşk ve kahramanlık destanı olacak.       


ATV’DE EKRANA GELEN DİZİNİN YAPIMCILIĞINI Adem Kılıç, yönetmenliği ile Levent Demirkele üstlenirken başrolleri Ahmet Kural ve Selin Demiratar paylaşıyor.


 


GAZİ dizisinde rol alan diğer isimler Perihan Savaş,, Altan Günbay , sibel Topaloğlu,  Bahtiyar Engin, Özgür Türkyılmaz,  Kemal Kocatürk, Erdem Allkan, Volga Sorgu , Serkan Serinkaya, Hande Alpaslan ,Yıldız Çağrı  Atiksoy,  İsmail Hakkı,  İştar Gökseven ,Esin karakaya ,Demet bölükbaşı,  Ozan Aker ,Onur Öztürk ,Serkan Kuru, Hümeyra Aydoğdu ,  Ayşen İnci, Ayşegül İşveren…